Dušan Šimočko
Dušan Šimočko
Двоен Зимски Олимпиец
Бесплатна регистрација
Стани биатлон ѕвезда! Повеќе информација


Biathlon Mania
Бијатлон Манијата е интернет спортска биатлон игра каде вие можете да го живеете животот на еден биатлонец. Создадете свој карактер и трчајте против други играчи или вистински баитлонци низ познатите патеки околу светот. В отекот на трката можете да го контролирате вашиот биатлонец со глувчето или тастатурата. Вашите резултати зависат од вашите сопствени вештини и исто така како го тренирате вашиот биатлонец и каква опрема купувате за него. Светски куп, турнири, клубски првенства-сево ова ве чека во Биатлон Манијата. Докажете дека го поседувате потребното и играјте биатлон против илјадници други играчи како вас!

Оваа игра нема потреба од инсталирање, силен компјутер или брза конекција и вие ќе можете да ја играте бесплатно.
Заборавена лозинка
Внесете ја вашата регистрирана емајл адреса за да ви пратиме нова лозинка.
Dušan Šimočko
Информација
Држава: Словачка
Датум на раѓање: 29.09.1983
Место на раѓање: Banská Bystrica
Мајчин клуб: VŠC Dukla BB
Следи ме:
Постигнувања
Олимписки Игри: 2 Olympics (Turin 2006, Vancouver 2010), Best result 18th Individual 2010
Светско Првенство: Best result 15th Sprint Ruhpolding 2012 (best career result)
Светски куп: Best result 17th Sprint Ostersund 2011
Летен биатлон СП: 1x gold (Sprint Duszniky-Zdroj 2010), 1x silver (Sprint Brezno-Osrblie 2004)

Био
I was born in Banská Bystrica, a town in the heart of Slovakia. I started with cross-country skiing in the local klub TJ Malachov and when I became old enough (9 years) to shoot from air rifle I started with biathlon. After successful youth categories I got the chance to represent Slovakia and professional military sport club VŠC Dukla BB. These days I am a father of my little daughter Linda (b. 2013), which makes my life even more interesting. All my hobbies are somehow connected with active sport life, so if you think of any attractive sport, I am probably doing it (for example ski touring, rock climbing, adventure racing…). I am proud to be a part of this project in the role of the godfather and I hope you will enjoy Biathlon Mania!